Aproape 1.400 de preşcolari au primit astăzi cadouri din partea Primăriei Giurgiu

Reprezentanţii Primăriei Municipiului Giurgiu le-au făcut astăzi, 31 mai, o surpriză tuturor preşcolarilor giurgiuveni, oferindu-le pungi cu daruri, cu ocazia Zilei Internaţionale a Copilului, ce se va sărbători mâine, 1 Iunie.

Astfel, 1.388 de copii de la toate grădiniţele din municipiu, dar şi de la Creşa nr. 1 au primit jucării, rechizite, tricouri şi cărţi din partea autorităţilor locale. La această acţiune de distribuire a pachetelor a participat chiar şi edilul şef, Nicolae Barbu, acesta fiind răsplătit de copii cu un scurt program artistic.

Ultima modificare: 31.05.2013 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul Primarul Nicolae Barbu a fost prezent la conferinţa „Cities of Tomorow”